Четвертий Саміт перших леді та джентльменів, присвячений темі «Безпека дітей»

12 вересня у Софії Київській відбувся четвертий Саміт перших леді та джентльменів, присвячений темі «Безпека дітей». Це щорічна міжнародна подія, що ініційована першою леді Оленою Зеленською і яка перетворилася на глобальну платформу для обговорення та вирішення викликів світового масштабу.

Цьогоріч саміт відвідали перша леді Гватемали Лукресія Пейнадо, перша леді Естонії Сір’є Каріс, чоловік Прем’єр-міністерки Данії Бо Тенгберг, перша леді Литви Діана Наусєдєнє, перша леді Сербії Тамара Вучич, перший джентльмен Словенії Алеш Мусар, перша леді Фінляндії Сюзанн Іннес-Стубб, дружина Прем’єр-міністра Белізу Россана Брісеньо.

Міжнародні та українські експерти, перші леді та джентльмени, знаменитості та особливі гості, а також лідери суспільної думки серед яких був генеральний директор КП “Міжобласний центр медичної генетики і пренатальної діагностики ім. П.М. Веропотвеляна” ДОР” – Микола Веропотвелян, зібралися разом, щоб обговорити ці питання та визначити шляхи захисту добробуту та майбутнього дітей.

Відкриваючи Саміт, перша леді наголосила, що ця тема важлива не лише для всіх батьків світу, а й загалом для відповідальних дорослих. «Безпеку дітям можуть дати лише всі свідомі, відповідальні дорослі світу. Ба більше, ми, дорослі, винні їм безпеку. Бо вони прийшли у наш світ, і якщо їм щось загрожує, наше спільне завдання – зупинити загрозу», – сказала Олена Зеленська.

Під час саміту присутні обговорили безпеку дітей у межах 5 панелей:
  • Безпека дітей під час війни
  • Безпека дітей у родині
  • Безпека дітей у школі
  • Безпека дітей у кіберпросторі
  • Безпечне довкілля для дітей

Також на заході був присутній президент України – Володимир Зеленський. Глава держави приділив увагу основній темі саміту – безпеці дітей. Президент наголосив, що такі заходи приносять користь Україні та світу. Адже безпека дітей сьогодні стосується кожного.

“Цей саміт зокрема і всі зусилля України та наших союзників загалом доводять: безпека дітей сьогодні стосується кожного. Вона має об’єднувати, і вона об’єднує сьогодні всіх, незалежно від будь-яких політичних рівнів. Лідери держав, перші леді та джентльмени, міжнародні організації та інституції, активні, сміливі й небайдужі люди з усього світу, а загалом – дорослі, яким належить подолати недитячі виклики”, – сказав Зеленський.

Президент заявив, що одним із найбільших злочинів агресивної війни Росії проти України є вкрадене в українських дітей дитинство. “Те, що діти найбільш вразливі під час війни, це – не просто слова, це факт. Ніщо так не стискає серце, не звучить більш моторошно, аніж дитяче “мені страшно”. Можна відбудувати зруйновані будинки, відновити економіку, спроможності інфраструктури, можна розмінувати території, всіяні ворожими мінами. Все це можна зробити, але як повернути дитинство, яке вкрали? Чи існує механізм компенсації за те, що у дітей забрали спокій, забрали безпеку?” – поставив риторичне запитання Зеленський.

Він наголосив – Україна прагне справедливого завершення війни та пропонує своє рішення світу. “Щоб світ ніколи більше в майбутньому не бачив фото дитячої кімнати, у яку прилетів снаряд, або дитину, яку дістають із-під завалів після ракети. Ця війна і всі війни мають піти в минуле. Україна прагне цього дуже сильно. Україна об’єднує світ заради цього. Україна і світ повинні досягти цього”, – сказав президент України.

Результат Саміту – укладення спільної декларації про ключові пріоритети, що стосуються захисту прав дітей та гарантування безпечного майбутнього дитини в сім’ї, школі, кіберпросторі та в умовах збройних конфліктів. Основні тези декларації направлені на реалізацію проєктів, зокрема, у сферах пошуку та повернення дітей, медичної допомоги та реабілітації, забезпечення комплексної психологічної та соціальної допомоги для дітей, а також евакуації неповнолітніх із зон бойових дій, і забезпеченні права кожної дитини на зростання в сім’ї.
Варто відмітити, що окрім прописаних в Декларації сфер діяльності, важливу роль має безпека здоров’я та безпека в родині. І це стосується не тільки ментального, психічного або фізичного стану, а й медико-генетичних аспектів. Тобто питання безпеки дітей варто піднімати ще на етапі планування вагітності, яка має бути не тільки бажаною, запланованою, а й свідомою.

Прийнявши рішення мати дитину, батькам необхідно усвідомити всю відповідальність, яка на них лягає за здоров’я майбутньою малечі. Важливо відповідально підходити до планування вагітності, звертатися до генетика для консультацій та обстежень. Під час вагітності слід регулярно проходити скринінги для виявлення ризиків можливої патології, а після народження дитини – проводити розширений неонатальний скринінг на 21 спадкову хворобу. Це допоможе вчасно виявити захворювання та запобігти їх розвитку та при потребі призначити необхідне пожиттєве лікування.

Над питанням збереження життя та здоров’я майбутніх поколінь вже багато років успішно працює і наша установа – комунальне підприємство «Міжобласний центр медичної генетики і пренатальної діагностики імені П.М. Веропотвеляна» Дніпропетровської обласної ради».

На сьогодні центр надає найвищій ІІІ рівень високоспеціалізованої медико-генетичної консультативно-діагностичної й лікувально-профілактичної допомоги населенню Центрального та Південно-Східного регіону України – мешканцям Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської й Херсонської областей, а також до центру звертаються пацієнти з інших областей країни.

Саме у нас реалізовані такі напрямки як – медико-генетичне консультування, пренатальна діагностика, неонатальний скринінг, діагностика та лікування патології репродуктивної функції та інше. Ми маємо багаторічний досвід, технічні можливості та відповідний кадровий потенціал.

Готові допомогти та чекаємо Вас за адресою Кривий Ріг, Площа Захисників України, 3-А. Контактні телефони для запису за посиланням
Догори