Звернення генерального директора, д.м.н., заслуженого лікаря України Веропотвеляна М.П.

Шановні пацієнти!

Ми раді вітати Вас на сайті нашого Міжобласного центру медичної генетики та пренатальної діагностики імені П.М. Веропотвеляна.

Всі ми, безумовно, мріємо про те, щоб наші діти були здоровими, здібними, красивими та, звичайно, щасливими у житті. Як батьки ми хочемо, щоб наші діти були схожі на нас і сподіваємось, що вони успадкують наші переваги, а не слабкості та недоліки. І ніхто не хотів би залишити своїм дітям у спадок хвороби, які призводять до інвалідності, до короткого та неповноцінного життя.

На жаль, існує широкий спектр вроджених дефектів розвитку та спадкових хвороб, які нерідко трапляються серед новонароджених. У більшості випадків вроджені вади розвитку та хромосомні аномалії у плода виникають спорадично у здорових батьків з необтяженою спадковістю, і за рідкісним винятком, зазвичай, згодом не повторюються.

Однак, добре відомо, що є сім’ї, в яких ті чи інші хвороби передаються з покоління в покоління, а також сім’ї, в яких батьки хоч і здорові, але є носіями тих чи інших генних мутацій, внаслідок чого у частини їх потомства проявляється генетична патологія У кожному з цих випадків народження дитини з вродженою або спадковою патологією це велике лихо і біда як для сім’ї, так і для держави.

Питанням охорони материнства та дитинства приділяється особлива увага. Наш Центр покликаний надавати населенню високоспеціалізовану допомогу за вказаних ситуацій. Прогноз здоров’я потомства та запобігання народження дітей з тяжкою патологією – не піддається ефективному лікуванню, вродженою та спадковою патологією є одним із пріоритетних напрямків діяльності нашої установи. При цьому ми проводимо як селективне – вибіркове пренатальне (допологове) комплексне обстеження вагітних з підвищеним ризиком народження дитини зі спадковою та вродженою патологією, а також скринінгове – масове безвибіркове обстеження вагітних незалежно від віку, у т.ч. з необтяженим сімейним та репродуктивним аналізом.

Ми також проводимо генетичне обстеження, а в ряді випадків лікування дітей, що народилися зі спадковою патологією. Крім того, у нас надається лікувально-діагностична допомога сім’ям з патологією репродуктивної функції – безпліддям та звичним невиношуванням вагітності в отриманні та виношуванні довгоочікуваної вагітності та народженні здорової дитини.

Ми також надаємо допомогу за окремими напрямками фармакогенетики та онкогенетики, саме: персоналізований підбір дозування непрямих антикоагулянтів та антиагрегантної терапії при лікуванні інфаркту міокарда, з урахуванням індивідуальних генетичних особливостей реакції організму на препарат як з метою підвищення ефективності терапії, так і мінімізації побічних ефектів. Щодо онкогенетики – у нашому центрі проводиться молекулярно-генетична діагностика Філадельфійської хромосоми у хворих з хронічним мієлоїдним лейкозом з метою уточнення діагнозу та контролю ефективності лікування.

У нашому колективі працюють справжні професіонали з багаторічним практичним досвідом, готові на експертному рівні надати компетентну висококваліфіковану допомогу з усіх зазначених напрямків.

Двері нашого центру відчинені для всіх, кому необхідна та показана консультація, обстеження та лікування в нашій установі.

Лікар Веропотвелян М.П.

Генеральний директор, д-р. мед. наук, заслужений лікар України

Догори