
Друга світова війна – найкривавіша в історії людства: 50-85 млн загиблих, понад 110 млн солдатів з обох сторін. Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв тієї війни.
На відміну від росії, яка монополізує Перемогу і культивує радянські наративи, Україна відзначає цю дату 8 травня – разом з Європою. Без пафосу і парадів. З акцентом на людському вимірі трагедії, пам’яті мільйонів українців, полеглих у тій війні, та вдячності живим ветеранам.

Важливо пам’ятати: Друга світова розпочалася через змову двох тоталітарних режимів – нацистського та радянського. Пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року зробив СРСР і Німеччину союзниками і співвідповідальними за розв’язання війни. Без України не було б перемоги над нацизмом, наш внесок і наші жертви є незаперечним історичним фактом.
Сьогодні паралель між нацизмом і рашизмом очевидна. росія, яка оголосила себе головним переможцем нацизму, повторює його методи: агресія, геноцид, знищення міст і сіл. Рашисти стали новітніми нацистами. І так само, як умиротворення агресорів у 1938–1939 роках призвело до світової катастрофи, нерішучість сьогодні лише заохочує злочини.
Боротьба України проти російської агресії – це та сама боротьба за мир, демократію та свободу, що і в 1939–1945 роках. Перемогли нацизм – переможемо і рашизм.
