День захисників та захисниць України

Щороку 1 жовтня українці відзначають День захисників та захисниць України. Ця дата присвячена вшануванню героїв, які присвятили своє життя захисту країни та її суверенітету.

Цей день набув особливого значення під час повномасштабного російського вторгнення та став символом визнання та вдячності військовим і громадянам України, які встали на захист своєї країни.

Президент Володимир Зеленський привітав українських воїнів із Днем захисників і захисниць України. Він відзначив, що сьогодні – той день, завдяки якому є завтра, а ми стоїмо тут, на своїй землі, у своїй столиці.

«Сьогодні – той день, завдяки якому є завтра, а ми стоїмо тут, на своїй землі, у своїй столиці, зі своїми прапорами, завдяки кому життя переможе. Завдяки вам», – розповів Зеленський.

Він відзначив, що захисник – це сьогодні більше, ніж професія, більше, ніж покликання.

«Гасла різних родів наших військ, різних бригад і формувань для вас – більше, ніж слова. Вами це доведено не раз на полі бою, де ви завжди за Україну, за її волю», – зауважив глава держави.

Він подякував кожному і кожній, хто зараз захищає нашу державу.

«Це наша арта, наші боги війни, ті, хто б’є влучно; наші Повітряні сили, які, захищаючи нашу країну, завжди на висоті; це наше ППО, що робить все, аби наше небо було чистим. Наші танкісти, які у ватних рукавицях загартовують міць. Наша піхота, яка робить надважку роботу, вигризаючи кожен рубіж. Наші розвідники, які знають все і зривають плани окупантів. Наші Військово-морські сили, наші десантники, спецпризначенці, нацгвардійці, прикордонники, Служба безпеки України, ТРО, всі наші сили безпеки і оборони», – заявив Зеленський.

Під час церемонії була оголошена хвилина мовчання у пам’ять про полеглих воїнів.

«Вічна слава тим, хто боронить українське небо, землю і моря, вічна пам’ять тим, хто захистив Україну ціною власного життя», – сказав Президент.

Догори