Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Олени Зеленської


«Ти як?». Лише два маленькі слова вмістили і всю тривогу, і всю надію воєнного часу… 70% українців кажуть в опитуваннях, що відчувають стрес або сильну знервованість. Увесь час, кожного дня, щохвилини. Однак лише 2% звертаються по психологічну допомогу. «Не на часі: війна ж», – пояснює решта.


Однак будьмо чесними: це те саме, що не скаржитися на фізичний біль. Терпіти, приховувати симптоми аж до миті, коли вже потрібна реанімація…


Наше ментальне здоров’я невидиме, але потребує такої самої підтримки, що й фізичне: лікування болю, терапії розладів. Біль точно не те, чого можна соромитися чи що треба приховувати. Бути не ОК теж нормально. Говорити про це, шукати допомоги – не просто правильно, але й відповідально щодо себе й тих, хто поряд.


У рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Олени Зеленської кожен може знайти доказові техніки самодопомоги та мобільні застосунки з неї; контакти гарячих ліній психологічної допомоги; відео, що навчає перемагати стрес; поради психологів онлайн; вебінари світових фахівців із подолання стресу; досвід і лайфхаки зірок.


Здорова психіка, бажання та сили жити – це та особиста перемога, яка потрібна кожному не менше, ніж велика спільна перемога над ворогом. Власне, це саме те, за що ми воюємо. Щоб у відповідь на чергове «Ти як?» кожен у країні міг щиро сказати: «Я – дуже добре!».


Розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує Міністерство охорони здоров’я України. Всесвітня організація охорони здоров’я – експертний партнер, виконавчий партнер – ГО «Безбар’єрність». Майданчиком для розробки й ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінет Міністрів України. Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).


Дізнавайтеся більше – http://howareu.com

Догори